Doğanlar Mobilya’nın GES yatırımları

Doğanlar Mobilya Grubu İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş, güneş enerji santrali (GES) yatırımlarına ilişkin bilgilendirme yaptı.

Doğanlar Mobilya’nın GES yatırımları
Yayınlama: 24.01.2024
9
A+
A-

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

''Şirketimiz tarafından, Bandırma Yolu 5. kilometre Biga Çanakkale (Biga) ve Doğanlı Köyü Düzce (Düzce) adreslerinde bulunan üretim tesislerimizin çatılarında ülkemizin temiz enerji üretimine destek olarak doğayı korumak, verimliliği arttırmak ve üretim tesislerimizdeki elektrik giderlerinde tasarruf sağlamak amacıyla GES kurulması konusunda yatırım kararı alınmış ve bu hususta Schmid Pekintaş Güneş Enerji Sistemleri ile ve Free Yapı Enerji San. ve Ticaret A.Ş. ile sözleşmeler akdedilmiştir.

Bu doğrultuda, anılan üretim tesislerinde yapılacak GES yatırımı çerçevesinde elektrik üretim gücünün Biga için 4.542 kWp, Düzce için 5.000 kWp olmak üzere toplamda 9.542 kWp olması planlanmaktadır. Gerçekleştirilecek olan GES yatırımlarının yatırım bedeli 4.233.069 dolar olup, söz konusu yatırımlarının 6 aylık süre içerisinde tamamlanması hedeflenmektedir. Bahse konu GES yatırımları şirketimizin karbon ayak izini azaltarak sürdürülebilirlik stratejisine de hizmet edecektir.''


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.