Filistin’de 687 kişi hayatını kaybetti

Filistin Sağlık Bakanlığı, yapılan saldırılarda 687 kişinin hayatını kaybettiği, 3 bin 726 kişinin ise yaralandığını bildirdi. Hayatını kaybedenlerden 140’ının çocuk ve 105’inin kadın olduğu belirtildi.

Filistin’de 687 kişi hayatını kaybetti
Yayınlama: 10.10.2023
14
A+
A-

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Gazze Şeridi'nde devam eden saldırıların üçüncü gününde, Sağlık Bakanlığı acil durum planının devreye sokulduğu belirtildi.

7 Ekim itibarıyla, Filistin Sağlık Bilgi Merkezi (PHIC) tarafından bildirildiğine göre, 687 kişinin hayatını kaybettiği, 3 bin 726 kişinin ise yaralandığını bildirdi. Hayatını kaybedenlerden 140'ının çocuk ve 105'inin kadın olduğu belirtildi.

Açıklamada, elektrik eksiğinin devam ettiği, bunun ise hastaların ve yaralıların hayatını tehdit ettiği ifade edilirken “Yapılan saldırılar 5 sağlık personelinin ölümüne ve 10 sağlık çalışanının yaralanmasına neden oldu. Yedi hastane ve sağlık merkezi hedef alındı, birçoğunda doğrudan hasar meydana geldi. Beit Hanoun Hastanesi (şehirdeki tek hastane) hizmet dışı bırakıldı. 11 ambulans hedef alındı ve bir sağlık hizmetleri aracı tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildi.” denildi.

Sağlık Bakanlığı, uluslararası topluma acil ilaçlar, tek kullanımlık tıbbi ürünler, yakıt ve yüksek kapasiteli jeneratörler için acil ihtiyacı desteklemesi çağrısında bulundu.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.