“Jisbar İstanbul’da” sergisi Kalyon Kültür Taş Konak’ta sergilenecek

Kalyon Kültür, kasım ayında pop-art sanatının ünlü ismi Jisbar’ı ağırlayacak. Pop-art tarzında ürettiği özgün eserlerle sanat dünyasında tanınan Jisbar; İstanbul’un renkli ruhunu da yansıtacağı, “Jisbar İstanbul’da” başlıklı sergisini İstanbullu sanatseverlerle buluşturacak.

“Jisbar İstanbul’da” sergisi Kalyon Kültür Taş Konak’ta sergilenecek
Yayınlama: 03.10.2023
0
A+
A-

“Kalbimi ve ruhumu paylaşmaya geldim”

Kalyon Kültür’de “Jisbar İstanbul’da” isimli sergisiyle ilk kez yer alacak Jisbar duygularını dile getirirken “İstanbul, sergim için sadece bir arka plan değil; aynı zamanda bir ilham kaynağı, esin perisi oldu. Kendimi bu şehrin zengin tarihine ve hareketli sokaklarına kaptırdığımda, derin bir bağ hissettim. Farklı kültürlerin iç içe geçtiği, seslerin harmanlandığı ve buradaki renk paletinin sanatıma derinden etki ettiği bir ortamda buldum kendimi. Sergim, bu muhteşem şehre olan saygımın bir ifadesi, onun ruhuna olan bir övgü niteliğinde. İstanbul ile kalbimi ve ruhumu paylaşmanın heyecanını yaşıyorum. Umarım sanatım hem İstanbullularda hem de sergi ziyaretçilerinde yankı uyandırır” dedi.

Kalyon Kültür Direktörü Dr. Cem Bülent Ünal ise sergi ile ilgili olarak şöyle konuştu:

“Kalyon Kültür olarak kültürel üretimi belirli bir mekana veya coğrafyaya bağlı kalmadan iş birlikleri geliştirerek desteklemek ve kültürlerarası etkileşimi artırma vizyonumuz ile çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bu bakış açımız ile popüler kültürün bir ürünü olan pop-art sanat akımının dünyaca ünlü ismi Jisbar’ı Türk sanatseverlerle buluşturacağımız için çok mutluyuz. Sanatın farklı dallarında, tüm disiplinlerine ev sahipliği yapan Kalyon Kültür’de bu sefer ‘Jisbar İstanbul’da’ sergimiz ile farklı disiplinler arasında kültür sanat dünyasının iletişim ve etkileşimini desteklemekten dolayı son derece memnunuz. Tüm sergilerimiz gibi ücretsiz olacak olan ‘Jisbar İstanbul’da sergimize herkesi bekliyoruz.

Jisbar, 8 Kasım 2023 -14 Şubat 2024 tarihleri arasında, Kalyon Kültür Taş Konak’ta sergileyeceği eserleri, orijinal baskıları ve sürprizleri ile görsel bir şölen sunacak.

 


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.