Kariyer Fuarı İzmir’in ilk günü tamamlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 6-8 Ekim tarihlerinde ilk kez düzenlediği “Kariyer Fuar İzmir’23” ilk gününü geride bıraktı.

Kariyer Fuarı İzmir’in ilk günü tamamlandı
Yayınlama: 07.10.2023
8
A+
A-

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 6-8 Ekim tarihlerinde ilk kez düzenlediği “Kariyer Fuar İzmir’23” ilk gününü geride bıraktı. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği ve toplam 170 firmanın katıldığı fuarda gençler hem gelecekte çalışmayı ya da staj yapmayı hedefledikleri markalarla tanışıyor, hem de söyleşilere katılarak kafalarındaki soru işaretlerine çözüm buluyor. Teknoloji, hizmet, sağlık ve turizm gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların yer aldığı fuara katılan öğrenciler, çevrelerini geliştirirken yeni kariyer fırsatlarının temelini de atıyor.

Amacımız gençlerin kentteki işsizlik problemlerini en aza indirmek

Gelecek planlaması açısından Kariyer Fuarı'nın gençlere birçok fırsat sağladığını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanı Anıl Kaçar, “Gençler bugünün ortakları, bizler bunu çok iyi biliyoruz. Çalışmalarımızı hep bu hassasiyetle yürütüyoruz ve düzenlediğimiz fuar da bunun göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ilk defa gençler adına Kariyer Fuarı düzenledi. Yerelde kalkınmanın en önemli güçlerinden biri gençler, dolayısıyla gençlerin kentle bağını kurmak ve gençlere yatırım yapmak gerek. Üniversiteler ve kentteki firmalarımızın işbirliği ile gençlerin kentteki işsizlik problemlerini en aza indirmek amacıyla yaklaşık 170 firmamın katılımıyla fuarımızı başlattık. Fuara yoğun katılım ve ilgi söz konusu. Firmaların insan kaynakları birimleri burada. Sadece fuar yapmıyor aynı zamanda gençlerin kariyeri adına oturumlar, söyleşiler de düzenliyoruz” dedi. 

Fuar 10.00 – 18.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebiliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Gençlik Çalışmaları ve Sosyal Projeler Şube Müdürlüğü koordinasyonunda “Hayallerin Kariyere Dönüşsün” sloganıyla nitelikli işgücü ile iş dünyasını buluşturan Kariyer Fuarı, İzmir’de yaşayan 18-35 yaş arası üniversite öğrencisi ve mezunu genç grubuna sesleniyor. 8 Ekim Pazar gününe kadar sürecek fuar, 10.00 – 18.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebiliyor.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.