Kıymetlilerde de satıcılı süreç devam ediyor

Dünkü seansı da kayıpla tamamlayan sarı maden, sekizinci seansı da kayıpla tamamladı ve aşağı rallisini devam ettirmiş oldu.

Kıymetlilerde de satıcılı süreç devam ediyor
Yayınlama: 05.10.2023
2
A+
A-

Dünkü seansı da kayıpla tamamlayan sarı maden, sekizinci seansı da kayıpla tamamladı ve aşağı rallisini devam ettirmiş oldu.  1823 dolar/ons seviyesinden güne başlayan sarı maden, gün içinde yaşadığı kayıplarla 1815 dolar/ons seviyesine kadar geri çekilerek son altı ayın en düşük seviyesini kaydetmiş oldu.

Gümüş de dünkü seansı kayıpla tamamlayarak altınla benzer şekilde satıcılı bir seansı yaşadı. 21,16 dolar/ons seviyesinden güne başlayan beyaz maden, seans boyu satıcılı geçirirken 20,69 dolar/onsla günün en düşük seviyesini kaydetti.

Platin de günü kayıpla tamamlamaktan kaçamadığı bir seansı yaşarken, 858 dolar/onsla 2022 eylül ayından bu yana kaydetmiş olduğu en düşük seviyeyi test etmiş oldu. 865 dolar/ons seviyesinden ise günü tamamlamayı başaran platin, yüzde 0,3 kayıpla günü tamamladı.

Paladyum da diğer kıymetliler uyumlu şekilde kayıpla bir günü geride yaşarken, son 5 yılın dibinde işlem görmeye devam ediyor. 1176 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan paladyum,1167 dolar/ons seviyesinden gün sonu kapanış yaparak yüzde 0,7 kaybı hanesine yazdı.

Kaynak: TROY


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.