Küçükçekmece’den öğrencilere kırtasiye desteği

Küçükçekmece Belediyesi, ilçede kayıtlı ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye desteği başlattı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen kırtasiye yardımları kapsamında ilçede ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen 3 bin öğrenciye, kırtasiye malzemesi dolu çanta hediye edildi.

Küçükçekmece’den öğrencilere kırtasiye desteği
Yayınlama: 09.10.2023
4
A+
A-

Eğitimde fırsat eşitliği ilkesi ile çalışmalarını sürdüren Küçükçekmece Belediyesi, her yıl öğrencilere sağladığı kırtasiye malzemesi desteğini bu yılda sürdürüyor. İlçede bin ilkokul, 2 bin ortaokul ve lise olmak üzere toplam 3 bin öğrenciye kırtasiye seti dağıtıldı.

Kırtasiye setinin içerisinde; çanta, kalem kutusu, makas, kurşun kalem, suluboya, defter, silgi, kalemtıraş ve cetvel seti gibi öğrencilerin temel ihtiyacı olan ürünler bulunuyor.

Kemal Çebi: ''Öğrencilerimiz ve ailelerimizin her zaman yanındayız''

2023-2024 eğitim -öğretim yılında tüm öğrencilere başarılar dileyen Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, ‘’ Geleceğimiz, yarınlarımız ve ümidimiz olan çocuklarımızın sağlıklı ve eksiksiz bir şekilde eğitim almaları en öncelikli konularımızın başında geliyor. Bu çerçevede eğitimde fırsat eşitliği ilkesini göz önünde bulundurarak, eğitim yatırımlarımıza devam ediyoruz.  Bu yardımı gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettiğimiz ailelerin çocuklarına veriyoruz. Başvuran vatandaşlarımız Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünde görev yapan yetkili personeller tarafından inceleniyor ve buna göre gerçek ihtiyaç sahipleri belirleniyor. İmkanı olmayan Küçükçekmeceli öğrencilerimiz ve ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.