Malatya 100. Yıl İl Halk Kütüphanesi hizmete açıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Malatya 100. Yıl İl Halk Kütüphanesi’nin açılış törenine katıldı.

Malatya 100. Yıl İl Halk Kütüphanesi hizmete açıldı
Yayınlama: 04.10.2023
2
A+
A-

Bakan Ersoy, kültürel emanetlerin en güçlü korucuları olarak gördükleri kütüphanelerin bir yenisini Malatyalı hemşehrileriyle buluşturduklarını belirterek,  Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ile bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Malatya 100. Yıl İl Halk Kütüphanemiz serbest çalışma salonlarının yanı sıra kent arşivi, bebek, çocuk ve gençlik bölümleri, konferans, sergi ve fuaye salonu, etkinlik bölümleri, cep sinema salonu, multimedya merkezi gibi yaşam alanlarını da barındıracak.” dedi.

“Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 yeni kütüphane” hedefleri doğrultusunda da ülkenin dört bir yanında çalışmalarına devam ettiklerine değinen Bakan Ersoy, “Malatya’da kültür, sanat ve edebiyatın kalbinin atacağı kütüphanemizin yapımında birlikte çalıştığımız Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan'a ve emek veren herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” ifadesini kullandı.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.