Malatya’da deprem sonrası bozulan yollar yenileniyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Malatya’da depremin hasar verdiği yollardaki asfalt çalışmaları 13 ilçede ve kırsal mahallelerde devam ediyor.

Malatya’da deprem sonrası bozulan yollar yenileniyor
Yayınlama: 03.10.2023
1
A+
A-

6 Şubat tarihinde vuku bulan Kahramanmaraş merkezli depremlerde en çok yıkımın gerçekleştiği illerden biri olan Malatya’da normalleşme süreci devam ediyor. Konteyner Kentler ile Geçici Ticaret Merkezlerinde de asfaltlama çalışmaları gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri ilçe ve grup yollarındaki çalışmalarını da yoğun bir şekilde sürdürüyor.

13 ilçede ve kırsal mahallelerde çalışmalarını yoğun bir şekilde yürüten Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri, deprem sonrası oluşan altyapı hasarları MASKİ tarafından giderildikten sonra tahrip olan ve bozulan yolları yeniden yaparak, modern bir hale getiriyor.

Deprem sonrası hayatın normale dönmeye başlaması ile birlikte çalışmalarını daha da yoğunlaştıran Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Malatya genelinde yapmış olduğu çalışmalar sonrasında toplam bin 600 km asfalt serimi, 700 km asfalt bakım ve onarım çalışması, 52 bin metrekare yama çalışması, 195 bin metrekare kaldırım çalışması, 80 kilometre stabilize, 20 kilometre yol açma, 75 kilometre yol genişletme çalışmaları, 4 adet köprü, 5 adet menfez, 24 bin metreküp taş duvar çalışması ile 11 bin metrekare kilit taşı çalışması gerçekleştirildi.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.