MEB, “100 Yıla Bakan Gençler Şiir Yarışması” düzenleyecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünce, cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla yapılacak etkinlikler kapsamında, Türkiye geneli özel öğretim kurumlarında öğrenim gören lise öğrencilerine yönelik 100 Yıla Bakan Gençler Şiir Yarışması düzenlenecek.

MEB, “100 Yıla Bakan Gençler Şiir Yarışması” düzenleyecek
Yayınlama: 03.10.2023
4
A+
A-

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığınca, milli, manevi ve kültürel değerlerin gelecek nesillere aktarılması, milli mücadelenin köklü hatırasını yaşatmak, lise çağındaki gençler arasında şiiri özendirmek amacıyla MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı özel okullarda öğrenim gören lise öğrencilerine yönelik cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla şiir yarışması düzenlenecek.

100 Yıla Bakan Gençler Şiir Yarışması; okul, ilçe ve il birincilerinin belirleneceği üç aşamadan oluşuyor.

Yarışmaya katılan il birincileri için “Katılım Belgesi'' MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek. Yarışmada okulları bazında dereceye giren katılımcılara özel okullar tarafından ödül verilecek.

 Ayrıca dereceye giren katılımcılara il/ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından ödül verilecek.

 İl birincisi olarak seçilenler arasından beş öğrenci Bakanlığa davet edilerek temsili ödül programı düzenlenecek ve bu öğrenciler için Ankara gezisi düzenlenecek.

 İl birincilerinin eserleri MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasında yer alacak ve komisyon tarafından uygun görülen eserler şiir kitabı olarak yayımlanacak.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.