Netanyahu Gazze halkına seslendi: “Gidin, çünkü her yere operasyon yapacağız”

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, tüm askeri güçlerini kullanacaklarını belirterek Gazze halkının bölgeden çıkmasını istedi.

Netanyahu Gazze halkına seslendi: “Gidin, çünkü her yere operasyon yapacağız”
Yayınlama: 08.10.2023
9
A+
A-

Netanyahu, İsrail hükümetinnin Hamas'ın yeteneklerini yok etmek tüm gücünü kullanacağına işaret ederek, Bu sabah Şabat ve tatil gününde Hamas İsrail topraklarını işgal etti ve aralarında çocuklar ve yaşlıların da bulunduğu masum vatandaşları öldürdü. Hamas acımasız ve şeytani bir savaş başlattı. Dayanılmaz bedellere rağmen bu savaşta galip geleceğiz. Bu hepimiz için çok zor bir gün. Hamas hepimizi öldürmek istiyor. Evlerinde, yataklarında çocukları, anneleri katleden, yaşlıları, çocukları, genç kadınları kaçıran, çocuklar da dahil olmak üzere sadece tatil için dışarı çıkan vatandaşlarımızı katleden, katleden bir düşman bu. Bugün yaşananlar İsrail'de benzeri görülmemiş bir olay ve bunun bir daha olmaması için elimden geleni yapacağım. Bu kararın arkasında tüm hükümet var. IDF, Hamas'ın yeteneklerini yok etmek için derhal tüm gücünü kullanacaktır. Onları yok edeceğiz ve İsrail Devleti ve vatandaşlarına dayattıkları bu karanlık günün intikamını şiddetle alacağız. Bialik'in yazdığı gibi: 'Küçük bir çocuğun kanının intikamı henüz Şeytan tarafından tasarlandı'. Hamas'ın mevzilendiği, saklandığı ve faaliyet gösterdiği bu hain şehirde her yeri enkaz haline getireceğiz. Gazzelilere şunu söylüyorum: Artık gidin çünkü her yere güçlü bir şekilde operasyon yapacağız.” ifadelerine yer verdi.

Dünya liderlerine destekelri için teşekkür eden Netanyahu şunları kaydetti:

“Bu saatte IDF teröristleri son topluluklardan da temizliyor. Topluluk topluluk, ev ev gidiyorlar ve kontrolümüzü yeniden sağlıyorlar. Bugün sevenleri soğukkanlılıkla ve sonsuz bir vahşetle katledilen yaslı aileleri kucaklıyor ve en içten başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Yaralıların ve rehin tutulanların sağlığı için hepimiz dua ediyoruz. Hamas'a şunu söylüyorum: Onların refahından siz sorumlusunuz. İsrail, saçının bir teline zarar veren herkesle hesaplaşacaktır. Güneylilere sesleniyorum: Hepimiz yanınızdayız. Hepimiz kahramanlığınızla ve mücadelenizle gurur duyuyoruz. Sevgili IDF askerlerimiz, polis memurlarımız ve güvenlik güçleri personelimiz, sizlerin Yahudi halkının, Joshua'nın, Judah Maccabee'nin, 1948'in ve İsrail'in tüm savaşlarının kahramanlarının devamı olduğunuzu unutmayın. Artık hepimizin evi ve geleceği için savaşıyorsunuz. Hepimiz seninleyiz. Hepimiz seni seviyoruz. Hepimiz sizi selamlıyoruz. İsrail halkı, tıbbi ve kurtarma ekiplerine ve bugün uzun bir yer listesinden güçle yola çıkan birçok gönüllüye selam veriyor. Senin ruhunla düşmanlarımızı yeneceğiz. Bugün, kampanyanın devamında İsrail'in hareket özgürlüğünün sağlanması amacıyla ABD Başkanı Biden ve diğer dünya liderleriyle görüştüm. Başkan Biden'a güçlü ve net sözlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Fransa Cumhurbaşkanına, Büyük Britanya Başbakanına ve diğer birçok lidere İsrail'e kayıtsız şartsız desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Şimdi tüm İsrail vatandaşlarına sesleniyorum: Bu kampanyada birlikteyiz. Bu savaş zaman alacak. Zor olacak. Zorlu günler bizi bekliyor. Ancak bir şeyin sözünü verebilirim: G-d 'ın yardımıyla, hepimizin ortak gücü ve Ebedi İsrail'e olan inancımızla kazanacağız.”

 


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.