Nurhan Durukan bebek yapım sanatı ve girişimciliği anlattı

Modelleme hamuru girişimcisi, Bebek Yapım (Doll Art) Sanatçısı Nurhan Durukan, ESMEK eğitmenleri ve kursiyerler ile düzenlenen iki ayrı programda bir araya geldi.

Nurhan Durukan bebek yapım sanatı ve girişimciliği anlattı
Yayınlama: 03.10.2023
1
A+
A-

Bebek yapım (Doll Art) sanatçısı Arzu Özer'in tasarımcılığını yaptığı, “Arzu’nun Bebekleri 10 Yaşında” adlı sergisinde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile tanışan ve Büyükerşen’in Eskişehir’e davet ettiği örnek girişimci ve bebek yapım sanatçısı Nurhan Durukan Eskişehir’e geldi.

Durukan programın sabah bölümünde ilk olarak Haller Gençlik Merkezi Frigya Salonu’nda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) El Sanatları Eğitmenleri ile buluştu. Programın öğleden sonraki bölümünde ise bebek yapım sanatına meraklı ve bu alanda kendisini geliştirmek isteyen ESMEK kursiyerleri ile bir araya geldi. Durukan, katılımcılara kendi yaşadığı deneyimleri de aktararak bebek yapım sanatı, girişimcilik süreci ve başarı hikayesini paylaştı. Modelleme hamuru eğitmeni ve teknik satış sorumlusu Nadide Erturan ise modelleme hamuru ve hamur ile oluşturulan eserler konusunda detaylı bir bilgilendirme yaptı.

2 ayrı program sonunda Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın, Nurhan Durukan ve Nadide Erturan’a teşekkür etti. Durukan gösterilen ilgiden çok mutlu olduğunu kaydederek Bebek Yapım (Doll Art) sanatına ilgi duyan Eskişehirliler ile buluşmak için yeniden şehre geleceğini ifade etti.  Etkinlik çektirilen fotoğrafla tamamlandı.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.