OSB’LERDE REHBERLİK VE TEFTİŞ UYGULAMALARI TOPLANTILARI MARDİN’DE BAŞLADI

OSB’LERDE REHBERLİK VE TEFTİŞ UYGULAMALARI TOPLANTILARI MARDİN’DE BAŞLADI
Yayınlama: 18.10.2023
5
A+
A-

OSBÜK’ün Türkiye genelinde bölge bölge organize ettiği “OSB’lerde Rehberlik ve Teftiş Uygulamaları Toplantıları”nın ilki Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki OSB’lerin katılımıyla Mardin’de başladı.

OSBÜK ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın organize sanayi bölgelerinde ortak denetim kültürünün oluşturulması amacıyla düzenlediği toplantıya OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Erdim Noyan, Mardin Vali Yardımcısı Muhammed Taha Canpolat, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkan Yardımcıları Halil Berker Kanmaz, İlker Tura, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Başmüfettişi Dr. Soner Altaş, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Müfettişi Muhammed Kolcu, Mardin OSB Başkan Vekili Abdulnasır Duyan, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı aynı zamanda Mardin 2. OSB Yönetim Kurulu Üyesi Hatip Çelik bölgedeki OSB’lerin Başkan ve bölge müdürleri katıldı.

OSB’LERDE DENETİM VE DÜZENLEMELER İÇİN UYGULAMA BİRLİĞİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRMELER SÜRECEK

Toplantının açılışında konuşan OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Erdim Noyan, organize sanayi bölgelerinin, ülkenin sanayi üretiminde önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı. Mardin’in de sanayi üretimine büyük katkılar vermesinin yanında aynı zamanda bir hoşgörü kenti olduğunu aktaran Noyan, Rehberlik ve Teftiş Uygulamaları Toplantılarının da hoşgörü şehrinde başlatıldığını söyledi. Erdim Noyan, toplantıda OSB’lerdeki denetim süreçlerine değinileceğini belirterek, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının OSB’lere denetimlerde rehberlik ettiğini, muhtemel sorunların ortaya çıkmadan önlenmesinde de kritik bir rol oynadığını dile getirdi. Noyan, ortak denetim kültürünün oluşturulması için de bilgilendirmelerin devam edeceğinin altını çizdi.

MARDİN, MEZOPOTAMYA OVASINA HAKİM DÜNYANIN EN VERİMLİ TOPRAKLARI ARASINDA

Mardin OSB Başkan Vekili Abdulnasır Duyan da, Mardin’de müteşebbis ruhun hakim olduğunu ifade ederek, Mardin OSB hakkında bilgiler verdi. Mardin yatırımcısının ihracatçı bir yapıya kavuştuğunu ve un ihracatın da Mardin’in önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Duyan, “Ağırlıklı gıda sektörü üzerine kurulu yapımız var. OSB’miz bulgur ihracatının yüzde 28’ini, makarnanın ise yüzde 10’unun ihracatını gerçekleştiriyor. OSB’mizin ağırlıklı gıda sektöründe olmasının nedeni de Mezopotamya ovasına hâkim belki dünyanın en verimli topraklarından bir tanesi olmasıdır. Ayrıca Mardin’in en ve ilklere de sahip olduğunu unutmamak gerek” dedi.

Toplantıda Mardin Vali Yardımcısı Muhammed Taha Canpolat ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkan Yardımcısı Halil Berker Kanmaz bir selamlama konuşması gerçekleştirirken, açılış konuşmalarının ardından organize sanayi bölgelerinden gelen sorular Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı müfettişleri tarafından cevaplandı.

Kaynak: SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.