Şirket haberleri

VBTYZ – Şirket ile bir banka arasında 4,0 milyon dolarlık Ana Sistem Veri Depolama Sistemleri ve Ek Kapasite Alımı konusunda anlaşma imzalandığı açıklandı.

Şirket haberleri
Yayınlama: 04.10.2023
5
A+
A-

ASELS – Şirket ile Roketsan arasında Haberleşme Sistemleri, Arayıcı Başlık Sistemleri ve Atış Kontrol Sistemleri ile ilgili toplam değeri 4,9 milyon dolar, 5,2 milyon euro ve 55,3 milyon TL olan sözleşmeler imzalandığı açıklandı.

BEYAZ – DS Automobiles markasının filo satış ve teslimat hizmetlerine başlanması sonrasında teslimat noktasının Vadi İstanbul AVM'de açıldığı belirtildi.

CASA & QNBFL & SODSN & TETMT – VBTS kapsamında şirket paylarına 3 Kasım’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

CWENE – Şirket ile bir müşterisi arasında Balıkesir’de bir arazide GES kurulumu için 6,2 milyon dolarlık sözleşme imzalandığı açıklandı.

CWENE – 250.000 TL sermayeli CW Storage Enerji unvanlı şirketin kurulmasına karar verildiği açıklandı.

EUPWR – Şirketin Başkent Elektrik Dağıtım tarafından gerçekleştirilen Havalı Hücre Trafo Merkezi Çerçeve Alt Alımı İşi ihalesine 0,93 milyon dolar ile en uygun teklifi verdiği açıklandı.

ESCAR – Şirketin % 50 oranında pay sahibi olduğu Mint Elektrikli Araç Teknolojileri’nin elektrikli araç kiralama ve paylaşım teknolojileri kapsamında Kasım ayında planladığı faaliyetlerine başlamak amacıyla daha önceden satın alınan 10 adet Fiat 500 E aracın sisteme uyumluluğu kontrol edilerek ve yazılımın entegrasyon süreçlerinin tamamlanıp, bu araçlardan ek 140 adet Fiat 500 E’nin tedarik işlemlerine başlandığı açıklandı.

GUBRF – Şirket Genel Müdürlüğüne Aytaç Onkun’un atandığı açıklandı.

GZNMI – Allbatross Sigorta’nın kuruluş işlemlerinin tamamlandığı, Allbatross Emeklilik ve Hayat unvanlı şirketin kuruluşundan vaz geçildiği açıklandı.

HLGYO – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun kredi ödemelerinde, yatırım harcamalarında ve kira sertifikalarının itfalarında kullanılmasının planlandığı açıklandı.

KLGYO – Şirket mülkiyetinde bulunan Göktürk arsası üzerinde geliştirilen Referans Göktürk projesine ilişkin inşaat yapı ruhsatının alındığı açıklandı.

KZBGY – Almanya’da Frankfurt Temsilciliğinin açılmasına karar verildiği açıklandı.

KFEIN & REEDR – VBTS kapsamında şirket paylarında 3 Kasım’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 3 Kasım’a kadar uzatıldı.

MEDTR – 80,7 milyon TL tutarla 3 ay vadeli KKM açılmasına karar verildiği açıklandı.

MEDTR – Tire OSB’de bulunan üretim tesisindeki 6.730 m2 alana kurulan 1.375 kWP elektrik üretimi kapasitesine sahip olan Çatı GES yatırımının tamamının devreye alındığı açıklandı.

MEKAG.HE – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler Borsa’da Satış yöntemi ile 5 – 6 Ekim’de toplanacak.

OYAKC – Şirketin GES Projesi ile ilgili ÇED’in halkın görüşüne açıldığı açıklandı.

QUAGR – 120 gün vadeli 100 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

TARKM – VBTS kapsamında şirket paylarına 3 Kasım’a kadar tek fiyat işlem yöntemi getirildi.

SASA – Adana GES yatırımının tamamlandığı açıklandı.

SMRTG – Birleşik Metal İş Sendikası ile devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin uzlaşma ile sonuçlandığı açıklandı.

ULUFA – Pinebridge Eurasia tarafından 10.000.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için ve payların Borsa’da satılması için hazırlanan Pay Satış Bilgi Formu’nun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

VESTL – 395 gün vadeli 300 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

VBTYZ – Şirket ile bir banka arasında 4,0 milyon dolarlık Ana Sistem Veri Depolama Sistemleri ve Ek Kapasite Alımı konusunda anlaşma imzalandığı açıklandı.

VBTYZ – VBTS kapsamında şirket paylarına 3 Kasım’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

Kaynak İnfo Yatırım


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.