Smart Holding’ten hisse satışı

Smart Holding Anonim Şirketi (Smart Holding), elindeki Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin (SMRTG) ödenmiş sermayesinin yaklaşık yüzde 2.0’sine denk gelen 12.117.600 adet B grubu hisse sattığını duyurdu.

Smart Holding’ten hisse satışı
Yayınlama: 09.10.2023
5
A+
A-

Smart Holding Anonim Şirketi (Smart Holding), elindeki Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin (SMRTG) ödenmiş sermayesinin yaklaşık yüzde 2.0'sine denk gelen 12.117.600 adet B grubu hisse sattığını duyurdu.

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

''Smart Holding Anonim Şirketi (Smart Holding), elindeki Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin (SMRTG) ödenmiş sermayesinin yaklaşık yüzde 2.0'sine denk gelen 12.117.600 adet B grubu hissenin satışını duyurmaktadır. İşlem, beher hisse adedi için 67,00 TL olarak fiyatlandırılmış ve yaklaşık 811,9 milyon TL brüt hasılat elde edilmiştir. Satış, Türkiye dışında yerleşik bir uluslararası kurumsal yatırımcıya, ilgili yatırımcının doğrudan yaklaşımını takiben, plasman yoluyla gerçekleştirilmiştir. SMRTG, hisselerin satışından herhangi bir gelir elde etmeyecektir. Takas işleminin borsa dışında 12 Ekim 2023 tarihinde tamamlanması beklenmektedir. HSBC Bank plc (HSBC) işlemle ilgili olarak Smart Holding'in tek plasman temsilcisi olarak görev almıştır. Smart Holding halihazırda SMRTG'nin çıkarılmış sermayesinin doğrudan yaklaşık yüzde 75,03'ünü temsil eden paylara sahiptir ve işlemin başarıyla tamamlanmasının ardından SMRTG'deki doğrudan hissedarlık oranının yaklaşık yüzde 73,03 olması beklenmektedir. İşlemin tamamlanmasını takiben Smart Holding, SMRTG'nin çoğunluk pay sahibi olmaya devam edecektir. Smart Holding'in SMRTG'ye olan bağlılığı ve desteği devam etmektedir. İşlemin işbu duyuruya uygun olarak başarıyla tamamlanmasına bağlı olarak Smart Holding, HSBC lehine, mutat istisnalara tabi olmak üzere, elinde kalan SMRTG paylarına yönelik 45 günlük bir satmama taahhüdüyle bağlı olacaktır. Smart Holding'in hisse satışıyla ilgili gelecekteki önemli gelişmeler, yürürlükteki mevzuata uygun olarak açıklanmaya devam edecektir. HSBC Bank plc işleme ilişkin olarak tek plasman temsilcisi olarak görev almıştır. Prudential Regulation Authority tarafından yetkilendirilen ve Birleşik Krallık'ta Financial Conduct Authority ve Prudential Regulation Authority'nin düzenlemelerine tabi olan HSBC, bu açıklamada yer alan hususlarda Smart Holding haricinde başka hiçbir kişinin tek plasman temsilcisi olarak görev almamıştır ve Smart Holding dışında hiçbir kimseye karşı HSBC müşterilerine sağlanan korumaları sağlamak veya burada belirtilen konularla ilgili tavsiyelerde bulunmakla sorumlu olmayacaktır. Ne HSBC ne de HSBC grubunun iştirak veya teşebbüslerinden herhangi biri, bu açıklama veya bu açıklamada atıfta bulunulan herhangi bir konuyla bağlantılı olarak HSBC'nin müşterisi olmayan herhangi bir kişiye karşı herhangi bir görev, yükümlülük veya sorumlulukla (doğrudan veya dolaylı, sözleşme, haksız fiil, mevzuat veya başka bir şekilde) yükümlü değildir veya bunları kabul etmemiştir.''


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.