”Su Kahramanları” eğitimleri devam ediyor

ESKİ Genel Müdürlüğü’nün 2022-2023 eğitim öğretim yılında başlatmış olduğu ve yoğun ilgi gören “Su Kahramanları” eğitimleri 2023-2024 eğitim öğretim yılında da devam ediyor.

”Su Kahramanları” eğitimleri devam ediyor
Yayınlama: 06.10.2023
5
A+
A-

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ), Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi tarafından düzenlenen “Su Kahramanları” eğitimleri, Şeker İlkokulu öğrencileri ile başladı.

Öğrenciler, suyun önemi, su tasarrufu, su kaynaklarının korunması konularında aldıkları eğitim sonrasında, Kalabak su pet şişelerinin preform hallerini incelediler. İçme ve Kullanma Suyu Arıtma Tesislerine yapılan gezi ile kullandıkları suyun evlerine ulaşana kadar hangi aşamalardan geçtiğini gözlemleyerek, süreç hakkında bilgi sahibi oldu.

İçme ve Kullanma Suyu Arıtma Tesislerinin ardından, Kalabak Su dolum tesislerini de gezen öğrenciler Eskişehir’in en değerli markası olan Kalabak suyunun dolum aşamalarını gözlemlediler.

Eğitime katılan öğrencilere suyun evlerimizde, okullarımızda, iş yerlerimizde ve hayatın her alanında israf edilmeden bilinçli, tasarruflu bir şekilde kullanma alışkanlığının kazandırılması amacı ile görev çizelgeleri ve su kahramanları rozetleri hediye edildi.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.