Tayvan’da soğuk hava 145 can aldı

Tayvan’ı etkisi altına alan soğuk hava dalgası nedeniyle sıcaklıklar 10 derecenin altına düştü, son 48 saatte hayatını kaybedenlerin sayısı 145’e çıktı. Japonya’da etkili olan şiddetli kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.

Tayvan’da soğuk hava 145 can aldı
Yayınlama: 24.01.2024
3
A+
A-

Çin ile egemenlik ihtilafında olan Tayvan’ı etkisi altına alan soğuk hava dalgası nedeniyle sıcaklıklar 10 derecenin altına düştü. Aşırı soğuklar nedeniyle son iki gün içerisinde 145 kişi hayatını kaybetti.

Ulusal İtfaiye Ajansı’ndan (NFA) yapılan açıklamada hayatını kaybedenlerin kronik hasta ve aynı zamanda yaşlılar olduğu belirtildi. Hayatını kaybedenlerin ölüm sebebi ise ani kalp durması olarak açıklandı.

NFA açıklamasında özellikle kalp-damar hastaları ve yaşlılara, etkisi önümüzdeki günlerde de devam etmesi beklenen devam soğuk hava şartlarına dikkat edilmesi uyarısı yapıldı.

Yeni Taipei Şehri İtfaiye Şefi Li Ching-an, ısınmak için soba kullanacak olan Tayvan halkının havalandırmaya dikkat etmesi gerektiğini vurguladı.

Tayvan'da soğuk hava 145 can aldı

JAPONYA DA KARA TESLİM

Japonya’da etkili olan şiddetli kar yağışı nedeniyle birçok araç, şehirler arası yollarda mahsur kalırken, iç hat uçuşları ve tren seferleri iptal edildi.

Osaka ve Nagoya eyaletlerini birbirine bağlayan Meishin Otoyolu’nda onlarca araç mahsur kalırken, yaklaşık 5 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Shiga, Kyoto ve Hyogo eyaletlerinde de karayolu ulaşımının şiddetli kar yağışından etkilendiği belirtilirken, Niigata eyaletindeki Kan-Etsu Otoyolu’nda ise bir kamyonun otobüs ile çarpışması sonucu 10 kişinin yaralandığı bildirildi.

Tayvan'da soğuk hava 145 can aldı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.