Teknopark’tan Hollanda’ya ticaret heyeti

MERSİN- 05.10.2023 – HİBYA – Mersin Teknopark Avrupa’ya İlk ticaret heyetini düzenleyerek temaslarını sürdürdü.

Teknopark’tan Hollanda’ya ticaret heyeti
Yayınlama: 05.10.2023
21
A+
A-

Mersin Teknopark, HİSER Bilişim Kümesi firmaları ile Hollanda’ya ticaret heyeti düzenledi. A Artı Mühendislik, Artıbilim Bilgi Ve Eğitim Teknolojileri, Cyber Defense Yazılım Teknolojileri, Dorasoft Yazılım, Kalle İnovasyon Fabrikası, Kardelen Yazılım Ve Wisnet Teknoloji firma yetkilileri ile Mersin Teknopark Genel Müdür Yardımcısı Nihan Baran ve Mersin Teknopark Proje Koordinatörü Melike Nazan Eroğlu’nun katılımları ile gerçekleşen heyet programına, Lahey Ticaret Müşaviri Sn. Aşkın Pekel eşlik ederek destek verdi.

Ticaret Heyeti programı, Amsterdam Başkonsolosu  Mahmut Burak Ersoy ve Eğitim Ateşesi  Anıl Yılmaz ile yapılan toplantılar ile başladı. Mersin Teknopark ve küme üyesi firmaların faaliyetlerini hakkında bilgi alan Ersoy ve Anıl, Hollanda pazarına girmek isteyen firmalar için ülke hakkında genel bilgiler sundu.

Resmi temasların ardından Mersin Teknopark firmaları, 26-27 Eylül 2023 tarihlerinde Amsterdam RAI’de gerçekleştirilen IOT Tech Expo fuarında ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

B2B organizasyonunda Mersin Teknopark firmalarını yalnız bırakmayan Amsterdam Başkonsolosu  Mahmut Burak Ersoy, Amsterdam Eğitim Ateşesi  Anıl Yılmaz ve Lahey Ticaret Müşaviri  Aşkın Pekel Mersin Teknopark firmalarını başarılarından dolayı tebrik ederken, B2B organizasyonu sonucunda başarılı işbirlikleri doğması konusunda inançlarını dile getirdiler.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.