Ziya Gökalp Bulvarı’nda asfalt çalışmasına başlandı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin kent içi trafikte ulaşımı rahatlatacak yol yapım ve genişletme çalışmaları kapsamında Emek Mahallesi Ziya Gökalp Bulvarı’nda Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerince sıcak asfalt serimi gerçekleştiriliyor.

Ziya Gökalp Bulvarı’nda asfalt çalışmasına başlandı
Yayınlama: 10.10.2023
3
A+
A-

Sorunsuz bir üst yapı için yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, birçok noktada çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerince Eskişehir’in nüfusu en yoğun mahallesi Emek Mahallesinde bulunan Ziya Gökalp Bulvarı’nda imar planına esas yol genişletme çalışmaları kapsamında daha önce ilk etabı yapılan yolun ikinci etabında sıcak asfalt serimi gerçekleştiriliyor. 

İmar planı çerçevesinde kamulaştırma işlemleri sonrasında ESKİ ve diğer kurumların çalışmalarını tamamlamasının ardından büyükşehir ekipleri sıcak asfalt çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ertaş Bulvarı kısmından itibaren çalışma yapılan alanın araç trafiğe kapalı olduğunu hatırlatan yetkililer, çalışma boyunca sürücülerin Güvensoy Sokak, Güzelköy Sokak, Refik Saydam Caddesi gibi alternatif güzergahları tercih etmeleri konusunda uyarıda bulundular. Yetkililer sıcak asfalt ve tretuvar çalışmalarının kısa sürede tamamlanarak bulvarın çalışma yapılan ikinci etap bölümünün de trafiğe açılacağını kaydettiler.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.